Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik politikası ile doğaya saygılı üretim…

Geri dönüşümden üretime uzanan prosesimizde, plastik atıkların doğaya karışıp yarınlarımızı riske atmasını önlemek amacıyla dönüştürülmüş ipliklerden yine doğaya zarar vermeden kumaşlarımızı üretiyoruz. Doğadan aldığımız ilhamı sürdürülebilirlik politikamız ile kumaşlarımıza yansıtıyoruz.

Kullan at ürünler gündelik hayatımızı kolaylaştırsa ve hijyen sağlıyor olsa da doğamıza aynı katkıları ne yazık ki sağlamamakta o yüzden yarınlarımızı sağlıklı görebilmek için bugünden inşa etmemiz gerektiğine inanmaktayız. Raşel Örme olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız, geri dönüşümden üretilen iplikler ile plastiklere yeni bir hikâye yazıyoruz. 

Dönüştürülmüş tonlarca plastiği üretimimize dahil ederek CO2 emisyonlarının azalmasına katkıda bulunuyor ve böylelikle doğaya nefes aldırıyoruz. Renk renk ve desen desen ürettiğimiz kumaşlarımız doğaya sağladıkları katkı ile hem çok beğeniliyor hem de kalpleri fethediyor. Yarınlarımızın daha yaşanabilir olması amacıyla gerçekleştirdiğimiz hamleler ile kaliteli kumaş üretimi gerçekleştiriyoruz.

Sertifikalar

Ham maddenin, çalışılan yerin ve hatta çalıştırılan kişilerin haklarını koruma altına alan, hem çevresel hem de sosyal kriterler içeren GOTS, ham maddelerin hasadından başlayarak etiketlendirmeye kadar geçen ürünün organik statüsünü korumak için gerekli koşullarının sağlanmasını kapsar. GOTS sertifikasına sahip bir işletme olarak sorumlu üretim anlayışımızı geliştirmeye devam etmekteyiz.

Global Recycle Standard (GRS) belgesi sayesinde, ürünlerin işleme, üretim, paketleme, etiketleme ve dağıtımı da dahil olmak üzere geri dönüştürülmüş materyallerin içeriğinin son ürüne kadar tedarik zinciri boyunca izlenmesi ve doğrulanması sağlanmaktadır. GRS ile tam izlenebilir üretim gerçekleştirmekteyiz.

Dünya çapında milyonlarca çiftçinin daha sağlıklı koşullarda pamuk üretmesini sağlamak için 2005 yılında oluşturulan “Better Cotton Initiative” (BCI) adlı İsveç kökenli ticari amaç gütmeyen bir konsey; pamuk tedarik zinciri ve ilgili paydaşlarla iş birliği yaparak küresel pamuk üretimini çevresel, sosyal ve ekonomik anlamda sürdürülebilir kılmayı ve uzun vadede bu üretim kalitesini tüm dünyaya yaymayı amaçlamakta. Biz de sahip olduğumuz BCI sertifikamız ile kaliteli pamuktan üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. 

Copyright © 2021 Raşel Örme

Tasarım ve Uygulama 

Firmamız Raşel Örme, Bursa’da 1983 yılında Fedahi Evirgen tarafından kurulmuştur. Küçük bir işletmeden markalaşmaya uzanan firmamız Bursa’da kurulu fabrikamızda üretim yapmaktadır. 19.000 m² alanımızla faaliyet gösteren fabrikamızda 75 adet Raşel Örme Makinesi bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

NOSAB Meşe Cad. No:14 16145 Nilüfer BURSA
Telefon: 0 (224) 244 67 85
Email: info@raselorme.com.tr

Sosyal Medya